Į pradžią Struktūra
Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras Informacija, registracija:
(8-342)53463, (8-342)60111
Vaikų registracija:
(8-342)51328
Darbo laikas:
7.00-19.00


Mūsų adresas

Vilkaviškis,P. Jašinsko g. 2
Tel. (8 342) 51 810
Faks. (8 342) 53 387

El.paštas: pspc@vilkaviskis.lt

Įstaigos kodas 185332788


Projektas LT-PL/ 088

Mūsų įstaigos dalyvavimo šiame projekte pagrindinis tikslas yra pagerinti skubios, pažangios ir kvalifikuotos pirmosios medicinos pagalbos suteikimą Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos bei pasienio regiono gyventojams ūmių susirgimų bei įvairių nelaimingų atsitikimų atvejais.

Didėjant greitosios medicinos pagalbos darbuotojų kompetencijos reikalavimams bei modernėjant įrangai, 10 greitosios medicinos pagalbos medikų, kartu su kolegomis iš Lenkijos Respublikos giminingų įstaigų darbo įgūdžius tobulino UAB „ Krizių tyrimo centro“ specialistų organizuotuose mokymuose temomis: „Pradinė pagalba ištikus traumai“ ir „Šiuolaikinė specializuota reanimacinė pagalba“, nes vienas šio projekto tikslų yra vystyti medicinos įstaigų bendradarbiavimą gerinant personalo ir specialistų darbo įgūdžius.

2011 m. balandžio mėn. pabaigoje įsigijome naują B tipo greitosios medicinos pagalbos automobilį su visa būtiniausia įranga: defibriliatoriumi, elektrokardiografu, gleivių atsiurbėju, įvairiais vakuuminiais įtvarais, neštuvais ir kitomis priemonėmis, būtinomis skubios pagalbos teikimui.


Savo darbe dažnai pastebime, kad susirgus ar ištikus nelaimei, žmonės nežino kaip išsikviesti greitąją medicinos pagalbą ar kitų specialiųjų pagalbų specialistus. Tad, įgyvendinami pagrindinį projekto tikslą ir suteikdami informaciją apie specialiųjų tarnybų iškvietimą bendruoju pagalbos telefonu 112, bei viešindami šį projektą, pagaminome 5000 kišeninių kalendoriukų. (4000 lietuvių ir 1000 lenkų kalbomis). Šiuos informacinius kalendoriukus išdalinome Vilkaviškio savivaldybės gyventojams greitosios medicinos pagalbos iškvietimų metu, mūsų įstaigos ir kitų rajono gydymo įstaigų pacientams, Marijampolės ir Lazdijų ligoninių darbuotojams ir ligoniams, svečiams. 1000 lenkų kalba išleistų kalendoriukų dovanojome Lenkijos partneriams.

Vykdant projekte numatytas švietimo iniciatyvas, Vilkaviškio pradinėje mokykloje organizavome paskaitą tema „Vilkaviškio rajono savivaldybės specialiųjų tarnybų: greitosios medicinos pagalbos, policijos, priešgaisrinės tarnybos bendradarbiavimas prevenciniame darbe nelaimingų atsitikimų atvejais.“ Minėtų tarnybų darbuotojai supažindino moksleivius su savo darbo specifika, atsakinėjo į jų klausimus, akcentavo atsakomybę už šių pagalbų tyčinį iškvietimą. Visi moksleiviai gavo po kalendoriuką su bendrojo pagalbos telefono numeriu 112 bei šio projekto simbolika.


2012 m. balandžio mėn. numatoma suorganizuoti konferenciją, kurioje kartu su kitais projekto partneriais pasidalinsime patirtimi, kaip mūsų įstaigos greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai, teikdami pirmąją medicinos pagalbą, bendradarbiauja su kitomis specialiosiomis tarnybomis.

Projekte dalyvaujantys greitosios medicinos pagalbos medikai įsitikinę, kad mokymuose įgyti darbo įgūdžiai, informacija gyventojams apie skubų specialiųjų tarnybų iškvietimą bei naujas greitosios medicinos pagalbos automobilis su visa būtiniausia įranga leis užtikrinti, kad pirmoji medicinos pagalba būtų greita, pažangi, profesionali.

« Atgal
EUROPOS SĄJUNGA
EUROPOS REGIONINĖS PLĖTROS FONDAS
VEIKLŪS KAIMYNAI
PSICHIATRINIŲ BEI REABILITACINIŲ PASLAUGŲ
GERINIMAS LIETUVOS IR LENKIJOS
PASIENIO REGIONE
© 2016 “Vilkaviskio pirminės sveikatos priežiūros centras”. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas:Infoluitai